Markiza balkonowa bez wiercenia? To możliwe!

18/02/2016

Markiza balkonowa bez wiercenia? To możliwe!

Wielu z nas w bardzo słoneczne dni marzy o możliwości spędzenia czasu na swoim przewiewnym i jednocześnie zacienionym tarasie. Niestety coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych, zarządców oraz deweloperów nie zgadza się na trwałą ingerencję w elewację. Jest to najczęściej spowodowane obawą, że nieprawidłowy montaż może być przyczyną występowania przecieków lub mostków termicznych w nowych budynkach lub takich, które przeszły termomodernizację. Z tego powodu spółdzielnia mieszkaniowa lub zarządca budynku może nakazać demontaż trwale osadzonych zadaszeń tarasowych i naprawę elewacji na koszt właściciela nieruchomości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stworzyliśmy unikatowy produkt – Markizę balkonową Corsica. Ten model jest mocowany na konstrukcji rozpieranej której nie trzeba mocować przy pomocy kołków rozporowych ani tulej montażowych, choć również istnieje taka możliwość. Dzięki temu montaż markizy balkonowej bez ingerencji w elewację jest możliwy i każdy może stać się właścicielem przytulnego, letniego salonu nawet w centrum miasta. Łatwy montaż i demontaż tej markizy pozwala na schowanie jej do domu na chłodniejsze miesiące.
Przed zamontowaniem takiej markizy w bloku zawsze warto przedyskutować z sąsiadami kolorystykę markiz balkonowych – dzięki temu wspólnie można zaaranżować estetyczne wykończenie elewacji we wspólnym budynku.

Pergole
Zapraszamy na nową stronę