Cechy parasola [ogrodowego] idealnego

Aranżowanie ogrodu może stanowić wyzwanie dla osób o ambicjach estetycznego i praktycznego zieleńca. Jedną z pozycji obowiązkowych ogrodu, w którym aż chce się wypoczywać jest parasol ogrodowy. Powinien być zarówno praktyczny, jak i estetyczny – pasujący zarówno do stylu skweru jak i osobowości właściciela. Czym zatem kierować się przy wyborze idealnego parasola ogrodowego?

Rozmiar ma znaczenie

Tak jak każdy ogród jest inny, tak samo zapotrzebowanie na parasol będzie się różniło. Mając duży ogród, możemy sobie pozwolić na parasol w większych rozmiarach. W przypadku mniejszych przestrzeni warto skupić się na proporcjonalności rozmiaru parasola do ogrodu. Wielką szkodą byłoby przykrycie kwiatów lub krzewów zbyt rozległą czaszą.

A skoro o rozmiarze mowa warto pamiętać, że im większy parasol tym solidniejsza musi być jego podstawa. Parasol powinien być precyzyjnie dobrany do podstawy ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są metalowe pręty, które następnie obciąża się ciężkimi płytami betonowymi lub granitowymi.

parasol kwadratowy w ogrodzie - perfecta

Czerń czy biel?

Zwolenników białych  czasz jest tyle samo ilu zwolenników ciemnych kolorów. Jasne łatwiej odbijają promienie ultrafioletowe, ale też dają mniejsze zaciemnienie w słoneczne dni. Wybór kolorystyki pozostawmy zatem gustom właścicieli ogrodu. Nie warto jednak zastanawiać się nad materiałem, z którego wykonane jest poszycie. Zdecydowanie wybierajmy poliester lub podobne tkaniny syntetyczne, które będą odporne na zanieczyszczenia i działanie promieni słonecznych. Zdecydowanie wygrywają one z naturalnymi materiałami, które nie radzą sobie promieniowaniem UV.

A co z kształtem obszycia parasola? Aktualnie na rynku można spotkać kilka opcji do wyboru. Od kilku sezonów kwadratowe parasole śmiało wkraczają do polskich ogrodów, chociaż tradycyjne okrągłe poszycia nie pozwalają sobie na zniknięcie z rynku. Ciekawym rozwiązaniem stają się także prostokątne czasze. Wybierając parasol zwróćmy uwagę na możliwość ściągnięcia poszycia ze stelaża. Dzięki temu łatwiej będzie nam odświeżyć materiał lub wymienić go na inny.

 

Stabilność a mobilność

Okazuje się, że stabilna konstrukcja może być również mobilna. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu funkcji łamanego kija, która pozwala na ustawianie czaszy parasola pod dowolnym kątem. Rozwiązanie warte uwagi przy ogrodach mniejszych rozmiarów. To świetna opcja dla skwerów odsłoniętych przed promieniami słońca. Dzięki mobilności jednej części parasola pozwala zachować cień przesuwając się razem z kątem padania promieni słonecznych.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar