Czym czyścić żaluzje drewniane i aluminiowe?

Żaluzje drewniane i aluminiowe – utrzymanie czystości

 

Czym czyścić żaluzje drewniane i aluminiowe? To pytanie pojawia się już nawet na etapie zakupu żaluzji. Jest to temat o tyle ciekawy i aktualny, ponieważ żaluzje stają się coraz bardziej popularną osłoną okna. Szeroki wybór kolorystyczny lameli żaluzji, występujący zarówno w kolekcjach drewnianych jak i aluminiowych, pozwala pięknie i nowocześnie dopełnić aranżacji wnętrza.
Czym zatem czyścić żaluzje okienne? 

 

Jest kilka dobrych, sprawdzonych i dostępnych na rynku produktów, którymi wyczyścimy z kurzu i zabrudzeń nasze żaluzje drewniane i aluminiowe. Zobacz i przetestuj!

Poniżej podpowiadamy jakie są warte uwagi:

  • ściereczka z mikrofibry – dzięki swoim właściwościom antystatycznym pozbędziesz się kurzu z żaluzji bez jego rozpylania.
  • wilgotne chusteczki do sprzątania – niezawodne podczas regularnego sprzątania pozwolą Ci z łatwością pozbyć się kurzu z lameli żaluzji i dodatkowo zabezpieczają lamele drewniane, jeżeli użyjemy odpowiednich produktów do czyszczenia drewna.
  • odkurzacz z wąską końcówką – ten gadżet z pewnością pozbędzie się najszybciej kurzu z żaluzji. Zalecamy ostrożność w trakcie sprzątania – można niechcący uszkodzić żaluzje aluminiowe rysując powierzchnię lameli końcówką odkurzacza.
  • gąbki dedykowane myciu / czyszczeniu żaluzji – jest na rynku dostępnych wiele produktów, które w swych funkcjonalnościach są przystosowane tylko do konkretnych celów. Bez problemu odnajdziesz w sklepie gąbki do czyszczenia lameli żaluzji drewnianych.


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post