Jak montować kurtyny ZIIP?

Zasłony, żaluzje, rolety – producenci proponują nam ogrom możliwości, które przyczyniają się do większej prywatności, dekoracji i funkcjonalności danych pomieszczeń. Coraz częściej wśród tych popularnych rozwiązań znajdują także kurtyny typu ZIIP. Ich walory estetyczne oraz zastosowanie jest warte rozważenia, zwłaszcza gdy posiadamy przytulny kącik na tarasie lub mieszkamy blisko wścibskich sąsiadów.

Czym są kurtyny ZIIP?

Zanim przejdziemy do montażu, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie czym są i jakie są zalety tzw. kurtyn w typie ZIIP.

Jak sama nazwa wskazuje, kurtyny montuje się w celu ochrony przeciwsłonecznej, wsparcia dla pracy klimatyzacji, a także aby zmniejszyć eksploatację obiektu. To dzięki niej ochraniamy pomieszczenie przed zanieczyszczeniami, owadami, a także wzrokiem sąsiadów czy pozostałych mieszkańców. Charakterystyczny w tym typie osłon jest tzw. system ZIIP, którego podstawą jest poprawne umieszczenie tkaniny w prowadnicach. Wmontowany w system zamek, utrzymuje tkaninę w odpowiednim napięciu, pozwalając na dokładną ochronę bez prześwitów.

Prowadnice, które utrzymują na sztywno materiał odporne są na warunki atmosferyczne – w tym nagłe, gwałtowne podmuchy wiatru oraz intensywne, żarzące słońce. Dzięki wykorzystywanym tkaninom niezwykle łatwo się je czyści, a po ulewnym deszczu nie ma potrzeby jej suszenia. Ponadto, szeroki wybór zapewnia o walorach estetycznych.

Jak zamontować kurtyny ZIIP?

Montowanie kurtyny ZIIP wymaga podstawowej wiedzy o samych osłonach, a także profesjonalnego sprzętu. Samodzielna praca moża być ryzykowna i kłopotliwa, zwłaszcza dla osoby o niewielkim doświadczeniu i wiedzy technologicznej.

Po pierwsze – wybierz rodzaj i kolor tkaniny, który zostanie zamontowany na prowadnicach. W wyborze kieruj się osobistymi preferencjami, ale także rodzajem elewacji. W przypadku klasycznych, białych domów, rozważyć możesz zarówno białą, jak i kontrastową barwę.

Po drugie – zdecyduj o rurze nawojowej dla tkaniny. Jej kształt powinien być dostosowany do możliwości i wyglądu okien. Obecnie na rynku znajdą się rury osłonięte górną skrzynką o kształcie owalnym, ściętym lub kwadratowym.

Po trzecie – montowanie odbywać się może zarówno do elewacji, jak i do stropu. W tym celu warto zatrudnić zaufaną firmę, która wykona pomiar i zamontuje kurtynę bez jej uszkodzenia.

 

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar