Jak montować refleksole?

W ostatnich latach wraz ze wzrostem temperatur, swobodne funkcjonowanie w pomieszczeniach w upalne dni, zaczyna stawać się uciążliwe. Dlatego wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Choć ta, miewa negatywny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się jednak, że istnieją inne, mniej inwazyjne rozwiązania. Między innymi refleksole. Do czego służą? I jak je montować?

 

 

 

Refleksole – naturalny sposób na obniżenie temperatury w mieszkaniu

Refleksole, inaczej Rolety Screen to rolety ekranowe, które montuje się do wnęki okiennej lub na elewacji. Są wykonane z tkaniny pochłaniającej promienie słoneczne, która pozwala utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach i skutecznie chroni przed nagrzewaniem mieszkania. Refleksole znajdą zastosowanie tak w wielkogabarytowych, przeszklonych powierzchniach, jak i w niewielkich domach. Rolety sterowane są elektrycznie lub radiowo z możliwością zastosowania automatyki pogodowej.

refleksol

Do czego służą refleksole?

Największą zaletą refleksoli jest stabilizacja temperatury pomieszczenia, ale to nie jedyny plus posiadania takich rolet. Pełnią one także funkcję dekoracyjną, idealnie współgrają z designem dużych biur i domów jednorodzinnych. Poza tym, doskonale osłaniają mieszkania przed wzrokiem sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Sprzyjają atmosferze prywatności i dają komfort oglądania telewizji, nawet w najbardziej słoneczny dzień. Dodatkowo chronią przed owadami i czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy ulewny deszcz.

Zobacz: refleksole Perfecta

Jak montować refleksole?

Montaż refleksoli nie powinien przysparzać większych problemów. Rolety montowane są do sufitu, a następnie, w zależności od upodobań, wewnątrz ramy okiennej lub na elewacji budynku. Istnieją modele, które posiadają uchwyty do instalacji przyściennej – najczęściej mają je refleksole przeznaczone do użytku wewnętrznego.

 

Pierwszym krokiem podczas instalacji rolet, jest dokładne przygotowanie miejsca montażu: wyciągnięcie wszystkich potrzebnych elementów i rozłożenie ich w bezpiecznym miejscu, w kolejności wskazanej w instrukcji. Następnie należy złożyć prowadnice (tak, jak opisano to w instrukcji) i przymocować je do kasety. Tak przygotowany system umieszcza się we wnęce okiennej. Po sprawdzeniu poziomu szyny głównej (przy użyciu poziomicy), można przejść do instalacji systemu. Należy przywiercić go przez otwory technologiczne, przygotowane przez producenta. Teraz pozostało już tylko wprowadzić zamek błyskawiczny poszycia do szyny profilu prowadzącego i przykręcenie rewizji prowadnicy. I gotowe.

 

Instalacja poszczególnych modeli może się od siebie różnić, dlatego zawsze warto dokładnie przestudiować instrukcję montażu lub udać się z prośbą o pomoc do sprzedawcy.

 

 

 

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar