Jakie zasłony są modne?

Aktualnie na topie są lekkie, zwiewne zasłony z naturalnych materiałów. Nie oznacza to jednak, że sprawdzają się one w każdym pomieszczeniu. Szczególnie, że minimalizm zaczyna tracić przewagę nad maksymalizmem w aranżacji wnętrz. Czyżby nastały czasy w których można szaleć do woli
z materiałami i kolorami, także w aranżacji okien?

 

Kwiaty wiecznie na topie?

Wybierając dekoracje okienne warto zwrócić uwagę na styl wnętrza, usytuowanie okna względem stron świata i gust mieszkańca.

Choć od kilku sezonów motywem przewodnim w urządzaniu mieszkania jest wszechobecna biel, nie każdy decyduje się na styl nowoczesny i minimalistyczny. W przypadku aranżacji pomieszczeń klasycznych wciąż sprawdzą się zasłony z motywami kwiatowymi i intensywnymi kolorami. Drobne kwiaty zostały wyparte przez duże, soczyste wzory i to one będą królować w ciągu najbliższych sezonów. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wielkość pomieszczenia i spójność z pozostałymi elementami wystroju, ponieważ łatwo uzyskać efekt przytłoczenia. Jeżeli zaaranżowane pomieszczenie zawiera  dywan i poduchy intensywnych barwach i kształtach, warto wybrać jednolite zasłony. Motywy dżungli to rozwiązanie dla tych, którzy szukają zasłon wyrazistych i charyzmatycznych.

 

Lekko i przyjemnie

Wracając do bieli i stylu nowoczesnego, warto podkreślić, że trendy dotyczą nie tylko mieszkań, ale także loftów usługowych. W przypadku jasnych pomieszczeń najmodniejsze są zasłony w odcieniach beżu i nieśmiertelnej szarości. Świetnie wyglądają także wzory geometryczne w pastelowych kolorach. W nowoczesnych wnętrzach, np. w stylu skandynawskim, za pomocą intensywnego koloru zasłony możemy nadać charakteru w pomieszczeniu. Wszelkie odcienie koloru niebieskiego również dobrze sprawdzą się w tych aranżacjach. Świetnie w tym sezonie sprawdza się także koral, który na zasłonach stanowi dobry kompromis dla osób, które nie zaryzykują pokrycia tym kolorem ścian. Romantyczny efekt można osiągnąć przy użyciu aksamitnych róży i beży.

Nowoczesne zasłony rzymskie. Przejdź do kategorii

Ładnie, ale i praktycznie

W zależności od położenia okna względem strony świata należy dobrać zasłony o odpowiedniej fakturze materiału. Jeśli szukamy modnej dekoracji wychodzącego na południe lub zachód i nie mamy do dyspozycji rolet lub markiz ograniczających wpływ promieni słońca do pomieszczenia, wybierajmy zasłony cięższe, np. z weluru czy bawełny. Dzięki temu zyskujemy klimatyczne wnętrze
z praktycznymi zasłonami, które chronią przed wzrostem temperatury. Jeśli dysponujemy roletami, wystarczą lekkie, przewiewne i modne tiule, szyfony i perkale. Coraz częstszym rozwiązaniem jest zastosowanie lnu na zasłonowy materiał.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar