Markizy żagiel – kiedy je wybrać?

Czy trzeba mieć mieszkanie w stylu marynarskim by zdecydować się na ten rodzaj ochrony przestrzeni przed słońcem i deszczem? Absolutnie nie. Markizy w stylu żagla są świetną alternatywą dla tradycyjnych markiz, dając dodatkowo większe możliwości aranżacji i zmian w ich ustawieniu. Nazwa pochodzi rzeczywiście od materiałów, które odpowiednio zwijane i rozwijane napędzały żaglowce za pomocą wiatru.

Wolność Tomku w swoim… ogrodzie!

W domowych ogrodach i na balkonach coraz częściej można spotkać markizy w tym stylu. Producenci oferują żagle w różnych kształtach: trójkątach, kwadratach, prostokątach czy nawet wielobokach. Dzięki możliwości doboru kształtu, użytkownik może w dowolnym stylu zaprojektować sobie miejsce relaksu na świeżym powietrzu. Wszak najważniejszym zadaniem żagla jest ochrona przed promieniami słonecznymi i lekkim deszczem.

Przewagą żagla nad tradycyjną markizą jest dowolny rozmiar materiału, dzięki czemu osłonięcie nawet najmniejszego balkonu nie będzie stanowiło problemu.

 

Proste jak budowa żagla?

Warto wspomnieć, że mocowanie żagla nie wymaga skomplikowanych zabiegów, ponieważ wystarczy umieścić pręty w dowolnym miejscu i za pomocą wbudowanego naciągu umieścić żagiel pomiędzy nimi. Daje to dużą swobodę i możliwość zmian lokalizacji w ogrodzie bez konieczności likwidacji dziur w elewacji budynku. W przypadku żagli balkonowych i tarasowych wystarczy wybrać miejsce mocowania haków ściennych.

 

Stylowo i praktycznie

Żagiel będzie dobrym wyborem dla osób nielubiących skomplikowanych zabiegów w celu utrzymania architektury ogrodowej. Materiał jest wykonany z poliestru, dzięki czemu można swobodnie brać go w pralce, bez ryzyka uszkodzenia. Warto szukać materiałów pokrytych dodatkową warstwą hydrofobową, która zabezpiecza żagiel przed przeciekaniem. Nie warto zostawiać rozwieszonych (czyli napiętych) żagli podczas mocnego deszczu i wiatru ze względu na ryzyko ich uszkodzenia. Dowolność także widać w opcjach kolorystycznych – każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wariant dzięki różnorodności barw oferowanych żagli.

Reasumując, markiza żagiel to dobre rozwiązanie dla każdego kto chce dowolnie kształtować aranżację w swoim ogrodzie lub na swoim balkonie i tarasie. To świetna alternatywa dla tradycyjnych markiz ponieważ system mocowania jest prosty i daje większą elastyczność w ustawieniu żagla,
a w konsekwencji ochronę przed promieniami słonecznymi. Jeśli użytkownik chce wybrać niebanalny efekt aranżacyjny, oryginalny styl i lekkość zacienionego miejsca, również powinien zaopatrzyć  się
w ten rodzaj markizy. Dodatkowo, żagiel świetnie sprawdza się przy konserwacji ze względu na odporność na wilgoć.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar