Moskitiery przesuwne – zalety

Duży, przestronny taras dostarcza nam mnóstwa naturalnego światła, pięknego widoku oraz… ogromu dodatkowych możliwości, dzięki którym zarówno strefa wypoczynkowa, jak i zielony teren zyskuje na estetyce i funkcjonalności. Jedyną z tych możliwości jest moskitiera przesuwna, która zdobywa popularność i zaczyna wyróżniać się na tle innych produktów w tym typie. Dlaczego tak często i chętnie decydujemy się na ten typ osłon? Jakie zalety niesie za sobą ich zamontowanie?

Czym jest moskitiera przesuwna?

Moskitiera przesuwna ma podobne zastosowanie co klasyczne moskitiery montowane na oknach czy drzwiach balkonowych. Nie mniej jednak, jak sama nazwa wskazuje, otwierana jest na bok, a nie tak jak w większości przypadków – do góry, w formie rolowanej. Ta druga jest elastyczna, wiotka i zdecydowanie zbyt słaba do wykorzystywania na dużych oknach tarasowych. Dlatego też, mając na uwadze projekty wykorzystujące przestronne okna i drzwi (zarówno aluminiowe, PCV, jak i drewniane) zmaksymalizowano moskitiery, umożliwiając przesuwanie ich na bok, za pomocą ramek przesuwnych. Tak prosta zmiana, umożliwiająca ruch lewo-prawo, niesie za sobą ogrom zalet, które z pewnością docenią wielbiciele jasnych pomieszczeń.

 

Przejdź do moskitiery

 

Moskitiery przesuwne – zaletymoskitiera

Poniekąd już nakreśliliśmy kilka, znaczących zalet, które niosą za sobą moskitiery w typie przesuwnym. Najważniejsze z nich to:

  • Jest to idealna alternatywa dla moskitier zwijanych, umożliwiająca montowanie na dużych, przeszklonych wnękach – zarówno na tarasie, jak i balkonie, czy w tzw. ogrodzie zimowym
  • Ich cienka i półprzezroczysta konstrukcja nie wpływa na widoczność i dopływ światła do pomieszczeń. Brak poprzeczki, która dzieli skrzydło moskitiery nie wpływa na estetykę czy widok, rozpościerający się za oknem
  • Ochrania wnętrze przed insektami – zarówno niewielkimi, jak większymi.
  • Wykonywane są z materiałów odpornych na ścieranie, dzięki czemu są trwale i służą przez wiele lat użytkowania.
  • Dostępne są zarówno w wersji jedno, jak i dwuskrzydłowej, dzięki czemu dostosujemy je pod wymagania naszych okien czy drzwi tarasowych.
  • Są wyjątkowo łatwe do montażu – siatkę przesuwa się przy pomocy podchwytu, a samo skrzydło przesuwa się dzięki umieszczonym dolnym i górnym szynom jezdnym. W dolnej szynie znajduje się specjalistyczna rolka z mechanizmem, dzięki czemu możliwe jest regulowanie kąta nachylenia skrzydła.
  • Są łatwe w konserwacji i czyszczeniu
  • Łatwo ją demontować, dzięki czemu możemy z niej zrezygnować poza sezonem letnim lub wiosennym
  • Nie przeszkadzają i nie kolidują z innymi osłonami – np. roletami zewnętrznymi

 

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar