Zasłony rzymskie

„Ubierz” okno nowocześnie! Dekoracyjny charakter, modny design, duże możliwości dopasowania do wnętrz nowoczesnych, modernistycznych, ale też klasycznych i industrialnych. Zasłony rzymskie zapewniają doskonałe zacienienie, jak również mogą delikatnie filtrować światło w zależności od wykorzystanej tkaniny. Zasłony rzymskie świetnie prezentują się w kuchni, jadalni, sypialni czy salonie, coraz częściej wybierane są również do biur.

Charakterystyka zasłon rzymskich

Czym właściwie są i dlaczego spotkały się z tak dużym uznaniem i sympatią współczesnych entuzjastów nowoczesnych aranżacji? Zasłony rzymskie mają prostą konstrukcję, jednak są bardzo efektowne i prezentują się niezwykle oryginalnie. Kiedy je podciągamy, układają się w charakterystyczne fałdki, jedna ukrywa się za drugą. W takim wydaniu są ciekawą ozdobą okna, która przyciąga uwagę i uzupełnia wnętrze o nowoczesną dekorację. Kiedy zasłony rzymskie są opuszczone, fałdki rozprostowują się tak, że tworzą gładką i całkowicie prostą powierzchnię.

Zasłony rzymskie i ich zalety

Występują w wielu kolorach i wzorach, a zatem mogą przy odpowiednim wyborze klienta być harmonijną częścią całej aranżacji wnętrza. Mogą przybierać różne wielkości, a więc pasują praktycznie do każdego okna. W zależności od wykorzystanego materiału zasłona rzymska zaciemni pomieszczenie, ograniczając znacząco dopływ światła słonecznego bądź też delikatnie przefiltruje światło, aranżując tym samym klimatyczny nastrój w salonie lub sypialni. Zasłona może być zamontowana na wiele sposobów – przykręcamy ją z wykorzystaniem uchwytów lub przyklejamy do skrzydła okiennego. Sterowanie zasłoną rzymską odbywa się przy pomocy łańcuszka (sterowanie ręczne) bądź specjalnego mechanizmu (sterowanie elektryczne jako opcja od producenta Perfecta).

Zasłony rzymskie są nowoczesną alternatywą dekoracji okien, mogą zastąpić tradycyjne firany, które nie zapewniają ochrony przed promieniami słonecznymi. Eliminują konieczność montażu ciężkich karniszy. Doskonale prezentują się jako samodzielna ozdoba okna, jak też w połączeniu z długimi zasłonami. W drugim przypadku należy zwrócić uwagę na kolor zasłon materiałowych i żaluzji rzymskich, aby ze sobą współgrały – wato postawić na kontrasty i kolory, które do siebie pasują, ale nie są monochromatyczne.

Okno z zasłoną rzymską prezentuje się bardzo stylowo, jest modnie „ubrane” zgodnie z aktualnymi trendami. To propozycja dla osób, które cenią sobie świeżość w stylizacji wnętrz, podążają za tym co nowe i kreowane przez designerów.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar