Markizy balkonowe

Balkon we włoskim stylu – zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna, idealna na balkon w bloku mieszkalnym i domku jednorodzinnym. Markizy balkonowe pierwotnie służyły jako osłona wejścia i reklama budynków usługowo-handlowych, dzisiaj to niezawodne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję praktyczną i dekoracyjną. Markizy balkonowe sprawią, że Wasze balkony zyskają nowy design, a Wy – miejsce do odpoczynku nawet przy lekkim wietrze, delikatnym deszczu i dużym upale.

Markiza na balkon jest mniejsza niż markiza przeznaczona do montażu na tarasie, co wynika z powierzchni, na której chcemy zapewnić sobie przyjemny cień. W naszej ofercie znajdziesz markizy balkonowe w nowoczesnym stylu, które nawiązują jednocześnie do tradycyjnych balkonów, które zdobiły włoskie uliczki. Markiza balkonowa ma wiele zalet i jest źródłem nieocenionych korzyści:

Jak wybrać markizę balkonową?

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na rozmiar swojego balkonu. Markiza musi odpowiadać jego szerokości, ale też długości, aby zacienić wymaganą powierzchnię. Nie bez znaczenia jest także jej kąt nachylenia, który odpowiada również w znaczącym stopniu na zacienienie balkonu.

Markizy balkonowe mogą być wyposażone w sterowanie ręczne i mechaniczne. Drugi wariant jest wygodniejszy, jednak za pierwszy zapłacisz mniej. Ponadto można zdecydować się na markizę z ozdobną falbanką lub bardziej nowoczesny i prostszy wariant bez falbanki. Poszycie markizy musi być wykonane z odpowiedniego materiały, który jest odporny na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, jak promieniowanie UV, wiatr i deszcz. W przeciwnym razie markiza balkonowa nie przetrwa próby czasu i konieczna będzie jej szybka wymiana.

Proponowane przez nas markizy balkonowe spełniają wszystkie warunki skutecznej osłony przeciwsłonecznej, efektownej ozdoby balkonu i solidnej konstrukcji. Wybraliśmy materiały odporne na uszkodzenia i wpływ czynników zewnętrznych, zadbaliśmy o szeroki wybór kolorów i wzorów poszycia, a także wygody i komfortu użytkowania markizy.

Bezpłatny pomiar