Markizy kasetowe

Przyjemny cień na dużej powierzchni? Ponadczasowa klasyka w nowoczesnej odsłonie, czyli markizy kasetowe jako dekoracja balkonu, tarasu i ogrodu, ochrona przed słońcem i deszczem, przyjemny cień w upalne dni. Wyposażone są w ramiona przegubowe lub teleskopowe, poszycie to materiał odporny na wpływ czynników zewnętrznych dostępny w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Markizy kasetowe w różnych rozmiarach – do małych i dużych powierzchni.

Są stosowane w celu zacienienia tarasu, balkonu i ogrodu. Można je ponadto spotkać przy punktach gastronomicznych jako element aranżacji ogródka letniego. Montujemy ją do sufitu lub ściany budynku w zależności od możliwości. Nie można również zapominać o wysokich walorach estetycznych tego rodzaju osłony. Dzięki niej przestrzeń przed domem nabiera koloru i ciekawego wyglądu.

Sposób działania markizy kasetowej

Tego rodzaju markiza cechuje się obecnością kasety, stąd też pochodzi jej nazwa. Wykonana została z lekkiego, ale odpornego na wpływ czynników mechanicznych i atmosferycznych. Ukryty jest w niej specjalny wał, na który nawijana jest tkanina. To powoduje, że w chwili nieużytkowania markizy jest ona całkowicie schowana, co odgrywa szczególną rolę w okresie jesienno-zimowym. Markizy kasetowe nie wymagają więc demontażu w celu ochrony poszycia przed opadami deszczu i śniegu. Ponadto oprócz poszycia w kasecie ukryte są ramiona markizy, co z kolei przekłada się na walory estetyczne.

Poszycie markizy kasetowej wykonane jest z włókna poliakrylowego, które wykazuje się wysokim stopniem odporności na blaknięcie koloru, promieniowanie UV, rozdarcia, przetarcia i wodę.

Markizą kasetową możemy sterować ręcznie, jak również z wykorzystaniem specjalnego mechanizmu. Aby markiza była jeszcze bardziej funkcjonalna, warto zamontować pod nią oświetlenie, co pozwoli nam na przebywanie na zewnątrz również w długie letnie wieczory. Markizy kasetowe są dostępne w wielu kolorach, z których wybierzesz ten, który najlepiej pasuje do elewacji Twojego domu lub też będzie świetnie komponował się z aranżacją ogrodu.

W ofercie Perfecta znajdziesz markizę o prosty, minimalistycznym designie z dodatkowym wzmocnieniem dla lepsze ochrony i dłuższej żywotności. Inną opcją jest markiza kasetowa z efektowną falbanką, którą można uzupełnić o ramiona krzyżowe. Poszycie dostępne jest w aż 140 różnych wariantach – kolorach stonowanych i uniwersalnych, wyrazistych i intensywnych, jak również wielu ciekawych wzorach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą! Nie wiesz, jaki model i kolor wybrać? Udzielimy Ci kilku wskazówek i zaproponujemy rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Bezpłatny pomiar