Żagiel przeciwsłoneczny

Modna alternatywa dla tradycyjnych markiz, efektowny design oraz duża funkcjonalność przy prostej i minimalistycznej formie – tak, to możliwe!

Żagiel przeciwsłoneczny to ochrona przed palącym słońcem, zacieniająca powierzchnie tarasów, balkonów i ogrodów. W naszej ofercie są markizy żagle z elektrycznym sterowaniem.

Żagle przeciwsłoneczne doskonale prezentują się w nowoczesnych aranżacjach, w których dominują proste, geometryczne formy, a także niewielka ilość zbędnych dekoracyjnych przedmiotów. Idealnie pasują do przestrzeni ogrodowej ozdobionej piękną roślinnością. To jedna z nowszych opcji markizy, która znalazła się wśród bardziej popularnych rozwiązań, jak markizy kasetowe, balkonowe i tarasowe. To też doskonała alternatywa dla innych osłon, cechująca się nietuzinkową formą, inspirowaną nadmorskimi przystaniami i tawernami. Nieregularny kształt, przypominające żagiel na łódce, doskonale sprawdzi się zarówno na niewielki, zewnętrznych przestrzeniach, jak i obszernych tarasach czy na patio. Takie rozwiązanie to również doskonały sposób na zaciemnienie nieregularnego balkonu, o niecodziennym i oryginalnym kształcie.

W jaki sposób wybrać żagiel przeciwsłoneczny?

Wydawałoby się, że modele dostępne na rynku nie mogą się wyraźnie różnić. Okazuje się jednak, że istnieje wiele kształtów żagli przeciwsłonecznych. To w znaczącym stopniu od nich zależy, jak duża powierzchnia zostanie zacieniona, a także jak prezentować się będzie osłona w przestrzeni ogrodowej czy też na tarasie. Wybierać można spośród markiz w kształcie trójkąta, prostokąta, kwadratu, a nawet wieloboków. Jakie opcje znajdziesz w naszej ofercie? Zapoznaj się z naszą propozycją żagli przeciwsłonecznych i wybierz wariant dla siebie.

Żagle przeciwsłoneczne podobnie jak inne markizy muszą być wykonane z wytrzymałych i odpornych na wpływ czynników zewnętrznych materiałów. To jedna z kluczowych cech, która warunkuje długą żywotność osłony. Tkanina powinna być odporna na blaknięcie, które jest skutkiem oddziaływania silnego słońca, rozerwania jako efekt wiatru, a także zniszczeń wynikających z nasiąkania wodą w trakcie deszczu. Ponadto powinna być łatwa w czyszczeniu, aby zachować estetyczny wygląd żagla nawet przy mniej sprzyjających warunkach, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na jego jasny kolor. Kluczowe jest te funkcjonalność użytkowania – zarówno w przypadku montażu, jak i jego demontażu. Wygoda i łatwość codziennie użytkowania to niezwykle ważny aspekt, zwłaszcza, jeśli żagiel przeciwsłoneczny ma służyć nam przez niemalże cały rok – zarówno na duże upały, jak i przelotny, jesienny deszcz.

Jak montować żagiel przeciwsłoneczny?

Żagiel przeciwsłoneczny nie wymaga montażu do ściany, dlatego można go wykorzystać w dowolnym miejscu na tarasie oraz w ogrodzie. Chcąc, by było to możliwe, należy dodatkowo zastosować słupki, natomiast w przypadku mocowania do ściany haki ścienne. Takie rozwiązanie zapewnia dużą swobodę aranżacji balkonu, tarasu lub ogrodu. Sam żagiel może pełnić rolę przedłużenia dachu albo stanowić doskonałą alternatywę dla altanek. Dzięki temu, ochronić możemy część wypoczynkową, wybraną partię roślin lub piaskownicę, dla naszych pociech.

W ofercie Perfecta dostępne są żagle przeciwsłoneczne z aluminiową, solidną konstrukcją, która podtrzymuje żagiel, chroniąc całość przed uszkodzeniem. Dzięki metodzie malowania proszkowego markiza prezentuje się bardzo estetycznie, została wykończona idealnie z dbałością o najmniejszy szczegół. Posiada elektryczne sterowanie dla wygody i komfortu obsługi oraz podwójny system linkowy i system napinania. W przypadku pytań odnośnie doboru odpowiedniej markizy, zastosowania, właściwości, zalet, które za sobą niesie oraz ewentualnego montażu na przydomowym terenie, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar