Żagiel przeciwsłoneczny

Modna alternatywa dla tradycyjnych markiz, efektowny design oraz duża funkcjonalność przy prostej i minimalistycznej formie. Żagiel przeciwsłoneczny to ochrona przed palącym słońcem, zacieniająca powierzchnie tarasów, balkonów i ogrodów. W naszej ofercie są markizy żagle z elektrycznym sterowaniem.

Żagle przeciwsłoneczne doskonale prezentują się w nowoczesnych aranżacjach, w których dominują proste, geometryczne formy, a także niewielka ilość zbędnych dekoracyjnych przedmiotów. Idealnie pasują do przestrzeni ogrodowej ozdobionej piękną roślinnością. To jedna z nowszych opcji markizy, która znalazła się wśród bardziej popularnych rozwiązań, jak markizy kasetowe, balkonowe i tarasowe.

W jaki sposób wybrać żagiel przeciwsłoneczny?

Wydawałoby się, że modele dostępne na rynku nie mogą się wyraźnie różnić. Okazuje się jednak, że istnieje wiele kształtów żagli przeciwsłonecznych. To w znaczącym stopniu od nich zależy, jak duża powierzchnia zostanie zacieniona, a także jak prezentować się będzie osłona w przestrzeni ogrodowej czy też na tarasie. Wybierać można spośród markiz w kształcie trójkąta, prostokąta, kwadratu, a nawet wieloboków. Jakie opcje znajdziesz w naszej ofercie? Zapoznaj się z naszą propozycją żagli przeciwsłonecznych i wybierz wariant dla siebie.

Żagle przeciwsłoneczne podobnie jak inne markizy muszą być wykonane z wytrzymałych i odpornych na wpływ czynników zewnętrznych materiałów. To jedna z kluczowych cech, która warunkuje długą żywotność osłony. Tkanina powinna być odporna na blaknięcie, które jest skutkiem oddziaływania silnego słońca, rozerwania jako efekt wiatru, a także zniszczeń wynikających z nasiąkania wodą w trakcie deszczu. Ponadto powinna być łatwa w czyszczeniu, aby zachować estetyczny wygląd żagla nawet przy mniej sprzyjających warunkach, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na jego jasny kolor. N

Jak montować żagiel przeciwsłoneczny?

Żagiel przeciwsłoneczny nie wymaga montażu do ściany, dlatego można go wykorzystać w dowolnym miejscu na tarasie oraz w ogrodzie. Chcąc, by było to możliwe, należy dodatkowo zastosować słupki, natomiast w przypadku mocowania do ściany haki ścienne.

W ofercie Perfecta dostępne są żagle przeciwsłoneczne z aluminiową, solidną konstrukcją, która podtrzymuje żagiel, chroniąc całość przed uszkodzeniem. Dzięki metodzie malowania proszkowego markiza prezentuje się bardzo estetycznie, została wykończona idealnie z dbałością o najmniejszy szczegół. Posiada elektryczne sterowanie dla wygody i komfortu obsługi oraz podwójny system linkowy i system napinania.

Bezpłatny pomiar