Żaluzje zewnętrzne fasadowe

Bez nadmiernego słońca i nieproszonych gości! Nowoczesny system pozwalający na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza budynku przez okna. Nawet w najbardziej słoneczny i bezchmurny dzień możesz dzięki nim cieszyć się czasem spędzonym w chronionym przed nagrzaniem się pomieszczeniu. Żaluzje zewnętrzne fasadowe mocowane są na zewnątrz fasady budynku, a dzięki swojej prostocie, jak i minimalistycznej formie doskonale pasują do modernistycznej architektury, którą wyróżnia współczesny design. Dla wielu osób stanowią one dekorację i element wystroju wnętrza, nadając mu nowoczesny i nietuzinkowy charakter. Żaluzje zewnętrzne fasadowe cechują się płynnością sterowania, łatwością montażu, lekką i solidną konstrukcją, a także dużą funkcjonalnością. Jest to alternatywa dla tradycyjnych żaluzji i rolet wewnętrznych, coraz częściej stosowana ze względu na wzrost popularności budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Zewnętrzne żaluzje fasadowe – co musisz o nich wiedzieć?

Wielkogabarytowe okna to wyjątkowy element konstrukcji budynku, który wpływa na jego efektowny i nowoczesny wygląd. Wiele osób obawia się, że im większa powierzchnia szyby, tym większe traty ciepła i mniej skuteczna bariera chroniąca przed chłodem napływającym z zewnątrz. Czy wiesz, że okna mogą przepuszczać aż do 80% promieni słonecznych? To powoduje, że w upalne lato temperatura w pomieszczeniach wzrasta do ekstremalnie wysokich temperatur. W efekcie zauważamy występowanie spadku komfortu przebywania w nagrzanym pomieszczeniu i zmniejszenie chęci do pracy. Znamy jednak sposób by temu zaradzić. Żaluzja zewnętrzna fasadowa odbija promienie słoneczne jeszcze przed szybą, co jest jedną z ważniejszych cech, jaka odróżnia ją od żaluzji wewnętrznej. W ten sposób ryzyko nagrzewania się pomieszczenia zdecydowanie maleje. Montaż żaluzji pozwala na komfortowe przebywanie w pomieszczeniach narażonych na silne działanie promieni słonecznych, nawet w najbardziej upalne dni. W odstawkę pójdą nawiewy oraz wiatraki- żaluzje zewnętrzne zadbają o przyjemną temperaturę w ich imieniu.

Innowacyjna rewolucja – żaluzja zewnętrzna fasadowa najlepiej spełni się w roli partnera okien energooszczędnych. Tworzą duet doskonały stojący na straży Twojego komfortu cieplnego. Warto takie rozwiązanie wziąć pod uwagę już podczas projektowania budowy domu czy remontu mieszkania.

Montaż zewnętrznych żaluzji fasadowych, zdaniem osób posiadających takie rozwiązanie w swoim domu, zdecydowanie zwiększa możliwości wykorzystywania pomieszczeń mieszkalnych. Regulacja żaluzji pozwala na zarządzanie ilością promieni słonecznych docierających do wnętrza budynku. Intensywne promienie słoneczne już nie będą Ci straszne. Latem zapewnisz sobie przyjemne zaciemnienie oraz obniżysz temperaturę w pomieszczeniu, zimą odsłonięte żaluzje pozwolą Ci dłużej cieszyć się naturalnym światłem w mieszkaniu. Dzięki temu, że posiadają lamele, które pozwalają na swobodną regulację położenia kąta żaluzji, możesz dowolnie manewrować ilością światła dziennego, które wpuszczasz do swojego pomieszczenia.

Niezaprzeczalną zaletą montażu żaluzji jest łatwość obsługi. Dwie opcje wyboru mechanizmu sterowania umożliwiają dobranie produktu, który w jak największym stopniu będzie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Żaluzją zewnętrzną fasadową możesz sterować ręcznie lub elektrycznie. Ponadto dostępne jest sterowanie radiowe i możliwość zastosowania automatyki pogodowej. Ostatnia opcja pozwoli Ci ograniczyć ingerencję w pracę żaluzji. Ustawiając odpowiednie parametry, będzie ona się rozsuwać i zasuwać w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Dzięki temu nie musisz martwić się o zabezpieczenie żaluzji przed zmieniającą się pogodą i nawet najbardziej ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Jest to rozwiązanie stosowane w inteligentnych domach, w których znacząco ograniczono obowiązki człowieka. To idealna propozycja dla osób ceniących sobie wygodę i innowacyjne rozwiązania opierające się na nowoczesnej technologii.

Zastanawia Cię czy wybór żaluzji zewnętrznych fasadowych będzie pasował do wyglądu Twojego domu? W naszej ofercie znajdziesz Żaluzje dostępne są w naszym sklepie w wielu kolorach z palety barw RAL. W zależności od aranżacji wnętrza, jak też własnych preferencji, możesz zdecydować się na żaluzje zewnętrzne fasadowe w jasnych kolorach, ciemniejszych lub wyrazistych, jak czerwień, bordo czy nawet kolor żółty. Szeroki wybór kolorów pozwala na dopasowania żaluzji nawet do najbardziej wymagającego wnętrza, podkreślając tym samym jego charakter i design. Pamiętaj, aby przy wyborze uwzględnić również kolor elewacji. Zadbasz w ten sposób o estetyczny wygląd żaluzji, które podkreślą charakter budynku. Dla wielu takie rozwiązanie stanowi element odnowienia.

Bezpłatny pomiar