Ogrody i tarasy to miejsca, które pozwalają nam zrelaksować się w rodzinnym gronie, z przyjaciółmi lub w towarzystwie dobrej książki. Jeżeli chcesz uniezależnić się od pogody i korzystać ze swego ulubionego kącika nawet w deszczowe dni, koniecznie wyposaż swój taras w parasol ogrodowy.

Gdy upały doskwierają i szukasz odrobiny cienia, by odpocząć choć na chwilę od sączącego się żaru, parasol ogrodowy wydaje się rozwiązaniem idealnym. Docenisz go również, gdy pogoda spłata figle i deszcze nie pozwolą ci nacieszyć się wypoczynkiem na tarasie w ulubionym fotelu. Parasole ogrodowe można zawsze szybko złożyć i schować do garażu czy piwnicy. Ich montaż jest prosty i nie wymaga ingerencji w elewację domu lub budowania kosztownych altan. Widzisz już zalety parasoli ogrodowych? Teraz sprawdź nasze pomysły na aranżację przytulnego tarasu z wykorzystaniem parasola ogrodowego.

Miejsce rodzinnych spotkań

Klasyczny kwadratowy parasol o podstawie mocowanej pośrodku czaszy sprawdzi się w większości tarasów. Impregnowany, wodoszczelny materiał zapewnia osłonę nie tylko przed słońcem, ale także przed deszczem. Biegnąca przez środek podstawa parasola determinuje koncentryczne ułożenie mebli. Jeżeli więc zależy Ci na rodzinnym miejscu, gdzie można zjeść obiad na świeżym powietrzu, koniecznie dopasuj stół do powierzchni czaszy parasola i wysokości nogi. Parasol musi przecież chronić przed warunkami atmosferycznymi wszystkie osoby przy stole. Ciekawym pomysłem jest wybór parasola z integrowanym stołem, dzięki czemu całość będzie bardziej zwarta, stół znajdzie się w centrum, a każdy biesiadnik zyska taką samą przestrzeń pod parasolem.
Innym rozwiązaniem dla tego typu przestrzeni są modele parasoli ogrodowych na wysięgniku. Dzięki temu możliwe jest dowolne ustawienie parasola nad stołem, a przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Zyskujemy pożądany cień, a cała konstrukcja znajduje się poza strefą relaksu.

Proste pomysły na wymarzony taras

Nie masz pomysłu na swój taras? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które sprawią, że wypoczynek pod parasolem nabierze nowego wymiaru:

  • pufy groszkowe – zajmują niewiele miejsca, dostosowują się do kształtów użytkownika, są łatwe w utrzymaniu, do wyboru są także modele z wodoodpornego materiału. Uważaj, bo bardzo łatwo można się uzależnić od wypoczynku na pufach groszkowych, zwłaszcza na świeżym powietrzu.
  • podłoga z palet – proste, tanie i szybkie rozwiązanie na wygodną strefę relaksu. Idealnie sprawdza się również przy parasolach na centralnej nodze. Wystarczy ułożyć palety pod parasolem i wyłożyć je poduchami lub materacem. Zyskujesz maksimum miejsca do odpoczynku.
  • Narożnik ogrodowy – idealne rozwiązanie, gdy posiadasz dostęp do dwóch ścian. Wystarczy ustawić przy nich narożnik, stolik kawowy i kilka puf, by zyskać przedłużenie salonu. Przy takiej aranżacji przestrzeni najlepiej sprawdzi się parasol z boczną nogą.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły zainspirowały cię do zmian na swoim tarasie. Nie bój się eksperymentować i pamiętaj, że z tarasu możesz korzystać nawet podczas deszczu. Wystarczy solidny parasol z nieprzemakalnego materiału.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar