Rolety antywłamaniowe – zalety

Bezpieczeństwo naszego domu jest priorytetem dla każdego mieszkańca i przyszłego, szczęśliwego posiadacza swojego pierwszego „M4”. W tym celu instalujemy kamery, montujemy tzw. inteligentny dom, sterujemy bramą wjazdową i przykładamy ogromną uwagę do zamków antywłamaniowych. Wśród wszystkich tych produktów i rozwiązań niezwykle efektywne okazują się być także rolety antywłamaniowe, których zalety przybliżamy poniżej.

Chłodzą i grzeją jednocześnie

Będąc we Włoszech lub spacerując greckimi uliczkami, zaobserwować można zamontowane w oknach rolety zewnętrzne, które przyczyniają się do obniżenia panującej wewnątrz temperatury. Tworząc swoisty rodzaj izolacji doskonale sprawdzają się także w okresie zimowym, ochraniając nasz salon lub sypialnię przed utratą ciepła. Dodatkowa bariera pomiędzy dworem, a wnętrzem tworzy poduszkę powietrzną, a eksperci szacują, że jej obecność przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania o nawet 40%.

Zapewniają ciszę i tworzą izolację akustyczną

Jeśli nasze mieszkanie znajduje się niedaleko ruchliwej, głównej ulicy, a obok domu mieszkają głośni sąsiedzi, z pewnością docenimy aspekt izolacji akustycznej. Poziom niwelowania dźwięków w naszym pomieszczeniu wynosi nawet powyżej 10 decybeli, dzięki czemu zyskujemy ciszę, spokój i warunki idealne pod wypoczynek i relaks. Rolety antywłamaniowe warto więc zamontować w oknach nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względu na komfort i spokojny sen mieszkańców.

Bezpieczeństwo

Oczywiście, wymieniając zalety, nie możemy zapomnieć o podstawowej właściwości – ochronie przed nieproszonymi gośćmi. W tym celu warto posiadać rolety oznaczone symbolem RC, które oznaczają skuteczność bezpieczeństwa. Najpopularniejsze są te, oznaczone RC1 i RC2, które zdobywają uznanie głównie przez swoją atrakcyjną cenę. Rolety z oznaczeniami powyżej 3 są rzadziej stosowane w polskich domostwach. Pomimo swojej wyższej ceny należy wziąć je pod uwagę, ponieważ wykazują się ogromną odpornością na uderzenia. Odpowiednio wmontowane rolety oraz starannie dobrany model przyczynia się do wydłużenia czasu ewentualnego rabunku, alarmując przy tym sąsiadów i mieszkańców. Co więcej – sama obecność rolet zewnętrznych odstrasza potencjalnego złodzieja.

Regulują dopływ światła

Ostatnią bezapelacyjną zaletą jest możliwość regulowania natężenia światła, które wpada do naszego wnętrza. Zasłaniane okna podczas drzemki, seansu filmowego, niespokojnego snu lub uporczywego światła z zewnątrz docenią miłośnicy spokoju i ciemności. Eliminowanie promieniowania UV również przyczynia się do ochłodzenia wnętrza i ochrony mebli przed wypłowieniem koloru.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar