Sunbreakery, czyli jak złamać światło i przełamać schematy w architekturze

 

Przeszklone domy cieszą się coraz większą popularnością. Są przestronne, nowoczesne i posiadają wydajniejszą gospodarkę energetyczną. Niestety duże przeszklenia mogą być problematyczne latem, sprawiając, że do domu przedostaje się za dużo światła słonecznego i pomieszczenia się nagrzewają. Nie musisz jednak rezygnować z wymarzonego projektu. Rozwiązaniem są żaluzje fasadowe.

 

Coraz częściej Polacy decydują się na częściowe lub całościowe przeszklenie fasad budynków, zwłaszcza tych wyeksponowanych na południową – najmocniej naświetloną – stronę. Takie projekty pozwalają utrzymać temperaturę zimą, ale w okresie letnim mogą być nie lada utrapieniem. Nagrzane i zbyt mocno naświetlone pomieszczenia sprawiają, że komfort życia znacznie się zmniejsza w tym czasie. Okna mogą bowiem przepuszczać nawet 80% promieni słonecznych.

 

Sunbreakery czy rolety wewnętrzne?

Oba rozwiązania skutecznie chronią nas przed nadmierną ekspozycję na światło słoneczne, jednak żaluzje fasadowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w domach, zwłaszcza tych przeszklonych. Zamontowanie żaluzji na zewnątrz nie tylko skutecznie odbija promienie słoneczne i umożliwia regulację dopływu światła do mieszkania, ale przede wszystkim nie dopuszcza do nagrzania się samej szyby. Zimą natomiast opuszczone nocą żaluzje zmniejszają straty energetyczne, ponieważ między elewacją a sunbreakerem wytwarza się płaszcz ciepła. Dzięki temu regulacja temperatury wnętrza jest jeszcze łatwiejsza. Sunbreakery stanowią ponadto doskonałą barierę dźwiękową, zwiększając tym samym higienę akustyczną mieszkańców.

Modny design i prosta obsługa

Sunbreakery przeżywają prawdziwy boom na zachodzie Europy i coraz częściej można je spotkać w Polsce, zwłaszcza na nowoczesnych biurowcach. To proste rozwiązanie, które pozwala nam za pomocą pilota szybko i sprawnie regulować dopływ światła. Ponadto wysoka jakość materiałów, szeroki wybór kolorów oraz estetyczna forma sprawiają, że żaluzje fasadowe pełnią funkcję dekoracyjną. Coraz częściej już na etapie projektu architektonicznego zapada decyzja o zastosowaniu sunbreakerów.

Jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu na regulację dopływu światła i zależy ci na niebanalnym designie, koniecznie sprawdź ofertę żaluzji fasadowych.

 

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar