Urządź idealny ogród na majówkę

Maj i czerwiec to miesiące pierwszych, tak wyczekiwanych promieni słonecznych. Planujemy wypady za miasto, grille z przyjaciółmi i długie spacery wiejskimi ścieżkami. Po długiej i szarej zimie sprzątamy nasze balkony i pielęgnujemy uśpione rośliny. Z myślą o urządzeniu przestrzeni na zewnątrz, przygotowaliśmy trzy podpowiedzi, które spowodują, że ogród na majówkę stanie się Twoją wymarzoną oazą spokoju.

Zaplanuj część wypoczynkową

Wygodne fotele z wykliny, stół, przy którym zmieszczą się zaproszeni goście, leżaki przy dmuchanym basenie i grill wyłożony kamieniami. Wszystkie te elementy stanowią za bazę naszego wymarzonego ogrodu – to w tej części spędzimy większość czasu.

Gdy planujesz umieszczać na fotelach narzuty i poduszki, pamiętaj, że narażasz je tym samym na warunki atmosferyczne – poczynając od deszczu, a na wietrze kończąc. Jeśli więc marzy ci się przytulny kącik, pełen dekoracji i niewielkich gadżetów, uwzględnij zakup skrzyni, którą postawisz niedaleko głównych mebli. To w niej sprawnie pochowasz niepotrzebne elementy wystroju, eliminując ryzyko zniszczeń. Jeśli będziesz chować tam tekstylia, upewnij się, że skrzynia nie przecieka i jest odporna na wilgoć. Unikaj również szklanych elementów, które mogą zostać uszkodzone pod wpływem letniego gradu lub bardzo gwałtownego deszczu. W wyborze mebli udaj się do dedykowanego działu w sklepie – to w nim są najlepiej przystosowane elementy zewnętrznego wystroju.

Przygotuj się na zmienną pogodę

Gorące dni, w których słońce parzy naszą delikatną skórę. Gwałtowny, letni deszcz, przynoszący ulgę po dusznym wieczorze. Nocna burza i wiatr, zapowiadający jesienne miesiące. Duże, gwałtowne opady śniegu, zaskakujące nas co rano.

Polskie warunki atmosferyczne są specyficzne i stanowią wyzwanie, dla naszych kącików wypoczynkowych. W tym elemencie doskonale sprawdzą się wszelkie zewnętrzne osłony, które ochronią nas zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem. Tu z pomocą przychodzą klasyczne parasole ogrodowe, montowane nad stołem lub leżakami, a także moskitiery, rozkładane nad przydomowym tarasem. Składnie i rozkładanie osłon pozwala dostosować nasz kącik do pogody, nawet tej najbardziej niespodziewanej i zaskakującej.

Zabezpiecz teren przed grillem

Majówka to grill – pieczona kiełbasa, wiosenne sałatki, zimne napoje i szaszłyki wegetariańskie to długo oczekiwany czas w roku. Aranżując grill w naszym przydomowym ogródku, należy pamiętać o bezpieczeństwie – zarówno naszym, jak i naszych roślin. Grill nie powinien znajdować się pod pergolami lub osłonami wykonanymi z łatwopalnego materiału. Aby uniknąć ewentualnego palenia trawy i okolicznych roślin, grill powinien zostać wyłożony kamieniami, osłaniającymi przed rozprzestrzenianiem się ognia. Obok, w zanadrzu, należy trzymać zapasową wodę, do ewentualnego podlewania paleniska i jego gaszenia.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar