Zaaranżuj ogród w swojej restauracji

Jeśli Twój lokal posiada dodatkowy teren na świeżym powietrzu, z pewnością warto wykorzystać go w swojej, zaplanowanej aranżacji. Jest to niezwykle wdzięczny atut, który docenią goście podczas wiosennych i letnich miesięcy. Jak zatem zaplanować tą przestrzeń i o czym należy pamiętać, aby spełniała zarówno rolę funkcjonalną jak i estetyczną?
 

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń

Jeśli jesteś szczęściarzem i posiadasz imponujący teren, przylegający do twojej restauracji, nie możesz z owego waloru zrezygnować. Prawda jest taka, iż w okresie wiosenno-letnim, to twój lokal będzie przyciągał turystów i miejscowych. Nic dziwnego – wiosną chcemy napajać się pierwszym słońcem, a latem chętniej wystawiamy ciało w celu naturalnej opalenizny. Twoim zadaniem jest wykorzystać każdy centymetr ogrodu, pamiętając przy tym o intymności i przestronności terenu. Szacuje się, że minimalna przestrzeń dla gości wynosi około 50cm – w ekskluzywnych restauracjach owa przestrzeń zwiększona jest do 70cm. Specjaliści podkreślają także, iż to okrągłe stoły są bardziej komfortowe – pamiętaj jednak, że potrzebują one jeszcze więcej miejsca. Klienci, którzy nie będą mogli się swobodnie poruszać oraz rozmawiać, z pewnością nie wstąpią do twojego lokalu ponownie.
 

Postaw na parasol

Orzeźwiający, drobny deszcz ma swoje uroki, zwłaszcza w okresie wzmożonych upałów. Problem natomiast pojawia się, gdy przeszkadza on nam w spożywaniu posiłków. Gdy planujesz swój ogród pamiętaj, aby uwzględnić w nim miejsce na parasole. Wybór paść może zarówno na ten w kształcie okręgu jak i kwadratu. Najbardziej optymalny będzie ten o średnicy 300cm, który ochroni przed promieniami UV i deszczem zarówno cały stół jak i gości, którzy wokół niego zasiedli. W przypadku terenów dużych, obejmujących kilkadziesiąt stolików, uwzględnij parasole o średnicy 500cm lub te mierzące 400×400 cm. Gdy teren przylegający do restauracji jest niewielki – pomóc mogą ozdobne markizy, imitujący styl francuskich, klimatycznych uliczek.
 

Nie zapomnij o roślinach

W przypadku roślinności uwzględnij te, które wyglądają efektownie, ale nie wymagają naszej uwagi i ciągłej pracy. Dlatego też, w pierwszej kolejności, postaw na Echmea wstęgowatą, która cechuje się długimi, szerokimi liśćmi. Dzięki temu, że pobiera pokarm z powietrza, nie posiada wymagań dotyczących gleby. Ponadto dobrze znosi wysoką wilgoć i długie okresy przesuszenia. Zaraz za nią proponujemy Szaflerkę drzewkowatą, o liściach imitujących drzewo kasztanowca. Idealnie nada się do postawienia w cieniu, np. pod parasolem ogrodowym. Ponadto – nie wymaga częstego podlewania.

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar