Żaluzje dzięki którym zadbasz o estetykę wnętrza

Styl skandynawski, industrialny, eklektyczny… każdy z nich rządzi się swoimi prawami i wyróżnia się na tle innych. Odpowiedni kolor ścian, kolorystycznie dobrana kanapa, spójność materiałów i rezygnacja z drewna na poczet metalu lub miedzi – znasz to staranne dobieranie wszystkich dodatków?

Urządzając swoje mieszkanie i inspirując się konkretnym stylem dbasz o estetykę, funkcjonalność i przytulność. Nie zapomnij o tych wszystkich właściwościach, gdy będziesz dobierał swoje idealne żaluzje i rolety.

Jakie żaluzje wybrać?

No właśnie – podstawowe pytanie, na które już śpieszymy odpowiedzieć.

Wybierając swoje żaluzje musisz zadać sobie kilka pytań. Po pierwsze – zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć? Czy pragniesz subtelnej dekoracji, która pozwoli załamywać się promieniom słonecznym, czy może zależy ci na całkowitym osłonięciu przed wzrokiem wścibskich sąsiadów? Po drugie – jaki styl przoduje w Twoim wnętrzu? Czy do tej pory kierowałeś się minimalistycznym stylem skandynawskim, opartym na prostych formach i bieli, czy może łączyłeś ze sobą kolory i wzory, obierając kierunek eklektyzmu? Po trzecie – zastanów się czy preferujesz żaluzje, rolety czy zasłony. Każdy z nich cechuje się innym wykończeniem, innym efektem i inną ceną. Poniżej wyjaśnimy po krótce co zyskasz dzięki nim:Żaluzje

  • Żaluzje – zacznijmy od tytułowych żaluzji, które są najbardziej uniwersalnymi i zdecydowanie najpopularniejszymi osłonami w naszych domach i mieszkaniach. Najczęściej wykonywane są z lameli o różnej szerokości, wykorzystując przy tym aluminium, stal lub drewno. Dzięki możliwości obracania możemy wpływać na poziom nasłonecznienia w naszym mieszkaniu, a minimalistyczny styl nie ingeruje w nasz wystrój. Aluminium i stal zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w industrialnych pomieszczeniach, inspirowanych fabrykami i opuszczonymi magazynami. Drewno dedykowane jest pod wnętrza skandynawskie lub glamour.
  • Rolety – które możemy dostosowywać kolorystycznie pod nasze własne preferencje. Nierzadko decydujemy się na wzory w postaci bajkowych stworzeń lub polnych kwiatów. Pomiędzy stonowanymi, prostymi barwami, znajdują się też kontrastujące – neonowe i pastelowe, które ożywią proste i jasne pomieszczenie. Rolety można opuszczać i podnosić na dowolną dla siebie wysokość, znacząco ograniczając (ale nie całkowicie zaciemniając) dane wnętrze.

Warto w tym elemencie wyróżnić tzw. rolety antywłamaniowe, które oprócz walorów funkcjonalnych i estetycznych ochraniają nasze wnętrza przed nieproszonymi gośćmi.

  • Zasłony – eleganckie, najczęściej zawieszone na dwóch skrzydłach okna. Doskonałe jako uzupełnienie firan lub podkreślanie koloru wnętrza. Zasłaniając okna ograniczamy dzięki nim całkowity dopływ słońca, tworząc kameralną przestrzeń. Wykorzystywana w dużych, przestronnych salonach lub sypialniach glamour.

 

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar