Markizy

Zadaszenie tarasu i balkonu! Upały, mocno palące słońce, ekstremalnie wysokie temperatury – w takich warunkach każdy marzy o chociaż niewielkim cieniu, który pozwoli nam cieszyć się czasem wolnym spędzonym na świeżym powietrzu. Jedną z najczęściej stosowanych opcji zadaszenia tarasu i balkonu jest markiza. To alternatywa dla parasoli, a w ogrodzie również dla drogiej altany. Markizy spełnią się w roli ochrony przeciwsłonecznej, jak również stworzą idealne miejsce do odpoczynku podczas letniego deszczu. Zapewniają przyjemny cień, w towarzystwie którego aż chce się relaksować na łonie natury.

Markiza na taras i balkon

W ofercie Perfecta dostępnych jest kilka wariantów markiz. Wśród nich te, które są przeznaczone do montażu na tarasie i balkonie. Do najpopularniejszych należą markizy kasetowe, czyli klasyka, którą nasi projektanci unowocześnili, aby wpisywała się w aktualnie obowiązujące trendy. Posiadają ramiona przegubowe lub teleskopowe – dostępne są dwa warianty. Zadbaliśmy o to, aby materiał, z którego są wykonane markizy kasetowe był odporny na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych – wiatr, deszcz i promieniowanie słoneczne. Dzięki nim stworzysz cień zarówno na małej, jak też większej powierzchni.

Do markiz tarasowych zaliczamy klasyczne osłony montowane do elewacji budynku. Szczególnym rodzajem markizy jest markiza boczna, którą można zamontować nie tylko na tarasie i balkonie, ale też w dowolnym miejscu w ogrodzie. Chroni przed wiatrem, ale też wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Montujemy ją do twardego lub miękkiego podłoża bądź też do ściany budynku.

Markizy do ogrodu

Proponujemy ponadto markizy cechujące się mobilnością i możliwością montażu w dowolnym miejscu, bez konieczności mocowania ich do ściany. To m.in. markiza dwuspadowa, jest to osłona wolnostojąca, a więc można ją wykorzystać bez żadnych ograniczeń. Dzięki niej z łatwością stworzysz przyjemny, zacieniony azyl dla siebie i swoich bliskich.

Markizy od Perfecta cechują się szerokim wyborem różnego rodzaju wzorów i kolorów. Mogą mieć różne rozmiary, a także dostępne są w kilku ciekawych wariantach. Stanowią nowoczesny sposób na zacienienie dowolnej powierzchni tarasu, balkonu czy ogrodu, które swoje korzenie ma w ubiegłym stuleciu. Szczególnie markizy balkonowe przenoszą nas do słonecznej Italii, której ulice udekorowane były markizami przed sklepami, restauracjami i barami. Konstrukcja osłon jest solidna i wytrzymała, natomiast tkanina odporna na wpływ czynników zewnętrznych.

Markizy koszowe

Jeden z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych kształtów markiz. Pełni ona dwojaką rolę – zarówno ochronną – przed opadami, owadami czy słońcem, ale również ozdobną. Wielokrotnie markizy koszowe ozdabiane są własnymi nadrukami lub zaprojektowanym wcześniej logiem. Montowana rama pozwala na wyginanie markizy koszowe w specyficzny łuk, który tworzy idealne zadaszenie i przywołuje na myśl francuskie alejki. Kształt ten pozwala na naprawdę dużą swobodę – wielkość markizy koszowej dostosowywana jest do potrzeb klienta, do wymagań framugi oraz rodzaju elewacji. Markizy koszowe świetnie nadadzą się zarówno do domów jak i do witryn sklepowych lub lokalnych restauracji.

Bezpłatny pomiar