Markizy Wrocław

Idealne zadaszenie tarasu i balkonu! Upały, mocno palące słońce, ekstremalnie wysokie temperatury – w takich warunkach każdy marzy o chociaż niewielkim cieniu, który pozwoli nam cieszyć się czasem wolnym spędzonym na świeżym powietrzu. Jedną z najczęściej stosowanych opcji zadaszenia tarasu i balkonu jest markiza. To alternatywa dla parasoli, a w ogrodzie również dla drogiej altany. Markizy spełnią się w roli ochrony przeciwsłonecznej, jak również stworzą idealne miejsce do odpoczynku podczas letniego deszczu. Zapewniają przyjemny cień, w towarzystwie którego aż chce się relaksować na łonie natury.

Możesz wybrać spośród kilku wariantów, dopasowując markizę do swoich potrzeb. Jeżeli masz bardzo nasłoneczniony balkon, idealne sprawdzi się u ciebie markiza kasetowa. A jeśli szukasz więcej swobody na swoim tarasie, wybierz markizę boczną. Dzięki niej twoja przestrzeń zamieni się w kameralną oazę spokoju.

Prowadzisz sklep? Jesteś właścicielem kawiarni albo restauracji? Markizy koszowe nadadzą nietuzinkowego charakteru twojemu lokalowi. Ze względu na swoją funkcjonalność i potencjał reklamowy, często są używane w branży usługowej.

Na płótno można nanieść samodzielnie zaprojektowany wzór czy hasło reklamowe.

 

Markiza na taras i balkon

W ofercie Perfecta dostępnych jest kilka wariantów markiz. Wśród nich te, które są przeznaczone do montażu na tarasie i balkonie. Do najpopularniejszych należą markizy kasetowe, czyli klasyka, którą nasi projektanci unowocześnili, aby wpisywała się w aktualnie obowiązujące trendy. Posiadają ramiona przegubowe lub teleskopowe – dostępne są dwa warianty. Zadbaliśmy o to, aby materiał, z którego są wykonane markizy kasetowe był odporny na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych – wiatr, deszcz i promieniowanie słoneczne. Dzięki nim stworzysz cień zarówno na małej, jak też większej powierzchni.

Zaletą markizy kasetowej, która wyróżnia ją spośród innych (np. markizy koszowej), jest łatwość w składaniu. Wystarczy zaledwie kilka chwil, aby specjalny mechanizm zwinął tkaninę. Dzięki temu łatwiej będzie ci utrzymać zadaszenie w czystości i uniknąć uszkodzeń mechanicznych związanych np. z silnym wiatrem, intensywnymi opadami deszczu czy gradu.

Do markiz tarasowych zaliczamy klasyczne osłony montowane do elewacji budynku. Szczególnym rodzajem markizy jest markiza boczna, którą można zamontować nie tylko na tarasie i balkonie, ale też w dowolnym miejscu w ogrodzie. Chroni przed wiatrem, ale też wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Montujemy ją do twardego lub miękkiego podłoża bądź też do ściany budynku. Tak, jak i w poprzednich rozwiązaniach, markizę boczną również można w łatwy sposób zwinąć, aby utrzymać ją w czystości i uniknąć szkód związanych z czynnikami środowiskowymi.

Markizy do ogrodu

Proponujemy markizy cechujące się mobilnością i możliwością montażu w dowolnym miejscu, bez konieczności mocowania ich do ściany. To m.in. markiza dwuspadowa, jest to osłona wolnostojąca, a więc można ją wykorzystać bez żadnych ograniczeń. Dzięki niej z łatwością stworzysz przyjemny, zacieniony azyl dla siebie i swoich bliskich.

Obok mobilności, markizę dwuspadową cechuje solidność wykonania – posiada wytrzymałą, aluminiową konstrukcję, którą w łatwy sposób można umieścić w miękkim lub twardym podłożu. To świetna alternatywa dla lekkich namiotów czy drewnianych altan, stawianych w określonym miejscu w ogrodzie. Taką markizę dużo łatwiej będzie rozmontować i przechować na czas zimy garażu czy przydomowej szopie.

Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem, tak do ogrodu jak i na taras, będzie żagiel przeciwsłoneczny. Jego zaletą jest to, że nie wymaga montażu do ściany i podobnie, jak w przypadku markizy dwuspadowej, można go rozstawić praktycznie wszędzie. Aby zadbać o jego stabilność, do ziemi należy zamontować specjalne słupki mocujące.

Markizy od Perfecta cechują się szerokim wyborem różnego rodzaju wzorów i kolorów!

Mogą mieć różne rozmiary, a także dostępne są w kilku ciekawych wariantach. Stanowią nowoczesny sposób na zacienienie dowolnej powierzchni tarasu, balkonu czy ogrodu, które swoje korzenie ma w ubiegłym stuleciu. Szczególnie markizy balkonowe przenoszą nas do słonecznej Italii, której ulice udekorowane były markizami przed sklepami, restauracjami i barami. Konstrukcja osłon jest solidna i wytrzymała, natomiast tkanina odporna na wpływ czynników zewnętrznych.

Markizy koszowe

Jeden z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych kształtów markiz. Pełni ona dwojaką rolę – zarówno ochronną – przed opadami, owadami czy słońcem, ale również ozdobną. Nasze markizy koszowe mogą zostać ozdabiane własnymi nadrukiem lub zaprojektowanym wcześniej logiem. Jest to doskonała i wyróżniająca się forma reklamy! Montowana rama pozwala na wyginanie markizy koszowe w specyficzny łuk, który tworzy idealne zadaszenie i przywołuje na myśl francuskie alejki. Kształt ten pozwala na naprawdę dużą swobodę – wielkość markizy koszowej dostosowywana jest do potrzeb klienta, do wymagań framugi oraz rodzaju elewacji. Markizy koszowe świetnie nadadzą się zarówno do domów jak i do witryn sklepowych lub lokalnych restauracji.

Wybierając taką markizę, trudno nie zwrócić uwagi na jej niezwykle stabilną konstrukcję nośną. Dzięki niej zadaszenie jest odporne na działanie nawet bardzo silnego wiatru.

Zadzwoń!
Skontaktuj się z nami:

+48 71 348 42 42

+48 536 909 270
Call Now Button
Bezpłatny pomiar