Rolety zewnętrzne

Produkt na wymiar

Rolety zewnętrzne - skuteczne zabezpieczenie i ochrona domu.

Rolety zewnętrzne to produkt od wielu lat dobrze znany Klientom w Polsce. Rolety zewnętrzne wciąż cieszą się popularnością oraz pozostają jednymi z najchętniej kupowanych produktów z zakresu zewnętrznych osłon okiennych, a decyduje o tym niezmiennie funkcjonalność rolet. ętrza, domu czy biura.

Istotnym jest również fakt bardzo dobrego stosunku ceny do jakości produktu – w zależności od wybranego rodzaju systemu oraz dodatkowych opcji możemy uzyskać dogodną cenę produktu vs świetnej jakości przesłonę okienną.

Personalizacja produktu

Rolety zewnętrzne to zabezpieczenie domu przed nagrzewaniem pomieszczeń oraz ochrona antywłamaniowa.

Podstawowe typy rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne występują w dwóch typach montażupodtynkowym, realizowanym na etapie montażu stolarki okiennej, przed ukończeniem etapu elewacji oraz zewnętrznym, elewacyjnym – kasetowym, możliwym do zrealizowania w dowolnym momencie, do każdego typu okna.

Jeżeli jesteś na etapie budowy domu / generalnego remontu elewacji lub wymiany okien to do wyboru pozostają dwa główne i zalecane typy rolet: rolety zewnętrzne w zabudowie podtynkowej lub rolety elewacyjne (montowane na elewacji budynku).

W sytuacji chęci zamówienia rolet do gotowego już budynku również pozostają dwie, inne opcje: rolety zewnętrzne - naokienne lub elewacyjne.

System podtynkowy

Rolety zewnętrzne montowane w systemie podtynkowym to rozwiązanie, które daje możliwość wkomponowania skrzynki rolety w elewację zewnętrzną budynku.

Skrzynka rolety wraz z pancerzem montowana jest pod warstwą izolacyjną ściany budynku, bez ingerencji w konstrukcję okna lub drzwi. Dzięki takiemu montażowi rolety zewnętrzne, podczas użytkowania, sprawiają wrażenie „ukrycia” produktu ponad oknem. Dodają tym samym nowoczesnego charakteru elewacji oraz podnoszą estetykę budynku.

Dostęp do rolety zewnętrznej w celu jej serwisowania lub przeprowadzenia prac konserwacyjnych umożliwia zewnętrzna (dolna) klapa rewizyjna.

Roleta zewnętrzna podtynkowa
Roleta zewnętrzna elewacyjna

System elewacyjny

Rolety zewnętrzne montowane na elewacji to system, w którym na ścianie budynku widoczna będzie kaseta (skrzynka) rolety, w której schowany jest ruchomy pancerz (profil) rolety. Drugim sposobem montażu elewacyjnego jest montaż rolety we wnęce okiennej.

Dodatkowo widocznymi elementami na elewacji będą prowadnice rolety, w obrębie których porusza się pionowo pancerz (profil) rolety. W tym systemie rolety zewnętrznej występują skrzynki elewacyjne o różnych kształtach: owalnym lub ściętym pod kątem 45°.

Bogata oferta kolorystyczna profili rolet zewnętrznych pozwala na ich dopasowanie do koloru stolarki okiennej. W ofercie dostępne są następujące szerokości profili rolety: 39, 45, 52.

W skrócie
  • Zabezpieczenie przed włamaniem oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi
  • Ochrona termoizolacyjna budynku
  • Konstrukcja modułowa – system jedno lub dwuskrzydłowy
  • Montaż podtynkowy lub elewacyjny
  • Sterowanie: ręczne (taśmy) lub elektryczne (przełącznik lub pilot)
  • Możliwość zintegrowania sterowania z programem Smart Home
Czy wiesz, że…
Rolety zewnętrzne z naszej oferty posiadają 4 typy zabezpieczeń antywłamaniowych, tj. wieszak Lock to Play, rygiel automatyczny lub ręczny, zamek baskwilowy lub kątownik blokujący.
Roleta zewnętrzna w montażu wnękowym

Najnowsze systemy rolet zewnętrznych – zalety

doskonałej jakości napędy przeciążeniowe radiowe oraz przewodowe

zintegrowane systemy smart home, które pozwalają na wygodne sterowanie roletami z poziomu pilota, smartfona lub tabletu

silniki elektryczne najlepszych europejskich dostawców jak Somfy gwarantujące wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie rolety

wersje rolet zewnętrznych z wbudowaną moskitierą rolowaną chroniące latem przed owadami

Rolety zewnętrzne

Wybierz komfort
i bezpieczeństwo.

dots-royal.png
0
kolory profili rolet
0
systemy montażu
0
cm - max szerokości rolety